• Wizyta Strażnika Miejskiego w Przedszkolu

• Inspiracją do spotkania była tematyka bezpieczeństwa dzieci
          i realizacja przez ZPO w Drogini programu ZPB „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”. Już od września przedszkolaki uczyły się bezpiecznego poruszania się w otoczeniu przedszkola i poza nim, poznając podstawowe znaki drogowe znane pieszym użytkownikom dróg. Co roku wprowadzana lub powtarzana jest wiedza z zakresu: bezpiecznego spaceru po chodniku czy przechodzenia przez jednię.

Celem przeprowadzonych zajęć było poszerzenie wiedzy wśród przedszkolaków na temat obowiązujących zasad bezpieczeństwa na ulicy, w przedszkolu i w domu, a także wdrażanie u dzieci obowiązku ich przestrzegania. . Strażnicy Miejscy  wyjaśnili dzieciom na czym polega różnica między Strażnikiem Miejskim,
          a policjantem. Funkcjonariusze Straży Miejskiej uczyli dzieci prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Każdy przedszkolak mógł przejechać trasę „magicznym autobusem”, podczas której dzieci poznawały zasady poruszania się w ruchu drogowym.

Strażnicy Miejscy dużą uwagę poświęcili noszeniu przez najmłodszych odblasków. Podkreślono, iż taki mały element jak odblask może uratować im życie i sprawić, że staną się widoczne przez kierujących pojazdem z odległości kilkudziesięciu metrów. Na koniec spotkania każdy jego mały uczestnik otrzymał odblaski.

Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem słuchały, jak bezpiecznie zachowywać się w jego najbliższym otoczeniu. Dzieci zadawały pytania, na które otrzymały wyczerpujące odpowiedzi.