• Spotkanie z partnerami ZPO w Drogini!

• 31 stycznia 2019 r. odbyło się spotkanie Partnerów Szkoły do projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa ,,Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”, w którym oprócz przedstawicieli ZPO w Drogini wzięli udział: rzecznik  prasowy Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach- Pan Dawid Wietrzyk, dzielnicowy naszego regionu- Pan Dariusz Judasz, przedstawiciel KPP- Jacek Sieńko, Z-ca Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu- Pani Marta Bisztyga, Przedstawiciel Zawodowej Straży Pożarnej- Pan Marcin Bednarz, Pani Małgorzata Bajer- Kierownik Wydziału Promocji i Ochrony Zdrowia przy Starostwie Powiatowym w Myślenicach, Przedstawiciel SANEPID-u- Pani Stanisława Hodurek, przedstawiciel Rady Rodziców- Pani Małgorzata Mleczek oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zasani( posiadającej certyfikat SPB)- Pani Renata Piekarz oraz Pani Małgorzata Profic- koordynator projektu. Spotkaniu przewodniczyła Z-ca Dyrektora ZPO w Drogini- Pani Renata Maślerz.

Priorytetem działań w ramach programu jest zwiększenie poczucia bezpieczeństwa wśród uczniów naszej szkoły. Bezpieczeństwo traktowane jest tutaj kompleksowo - nie chodzi tu tylko o zagrożenie przestępczością, ale również o zagrożenia infrastrukturalne, w ruchu drogowym oraz budowanie tzw. bezpiecznej przestrzeni, przyjaznej dla uczniów.

Podstawą do dyskusji było przedstawienie wyników badań ankietowych przeprowadzonych wśród nauczycieli, uczniów i rodziców. Każda z ankietowanych grup czuje się w szkole bezpiecznie, ale dostrzega problem przemocy rówieśniczej oraz istnienie w szkole i jej okolicy miejsc postrzeganych jako niebezpieczne. Wśród sposobów na podniesienie poziomu bezpieczeństwa ankietowani wymienili m.in.: zintensyfikowanie dyżurów nauczycieli podczas przerw.

Głównym celem udziału w programie jest współpraca ze środowiskiem lokalnym na rzecz podnoszenia poczucia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w naszej placówce oraz włączenie osób i instytucji do realizowania zadań wyznaczonych w Zintegrowanym Planie Bezpieczeństwa.