• Program "Laboratoria przyszłości" w naszej szkole

• Nasza szkoła bierze udział w programie rządowym “Laboratoria Przyszłości” to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Laboratoria Przyszłości to program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Szkoła Podstawowa w Drogini im. Jana Dunin - Brzezińskiego otrzymała 60 000 zł.

W ramach programu Laboratoria przyszłości na powyższą kwotę w 2021 roku zakupiliśmy:

- drukarkę 3D wraz z akcesoriami i filamentem,

- skaner 3D,

- sprzęt do robienia zdjęć i filmowania (aparat, gimbal, statyw, mikrofon i mikroporty),

- nagłośnienie (mikrofony, mikser i głośniki),

- oświetlenie do realizacji nagrań

- stację lutowniczą z gorącym powietrzem,

- mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami.

O programie Laboratoria Przyszłości https://www.gov.pl/web/laboratoria