25.03.2019 w Dobczycach odbyły się w powiatowe przesłuchania " Talenty Małopolski". W konkursie wzięła udział Klaudia Wójcik, która super wykonała piosenkę"Nie bój się chcieć".
25.03.2019 w Dobczycach odbyły się w powiatowe przesłuchania " Talenty Małopolski". W konkursie wzięła udział Klaudia Wójcik, która super wykonała piosenkę"Nie bój się chcieć".
W roku 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole przeżywaliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnieży Wyklętych. W montażu słowno-muzycznym uczniowie kl.VIII pod opieką M. Synowiec przedstawili w bardzo podniosły sposób losy wybranych żołnierzy, zwanych wyklętymi . Ludzi, którzy poświęcili się dla naszego kraju. W zamian za swoją postawę zostali oni wyrzuceni przez komunistyczną propagandę na margines społeczeństwa i pozbawieni należnegio szacunku. Za co? Za To, że żyli według swoich przekonań, wpisanych z pokolenia na pokolenie " Bóg Honor Ojczyzna ".
Uprzejmie informujemy, że w ramach ogólnopolskiej kampanii „Dobrze Cię widzieć” uczniowie naszej szkoły zostali wyposażeni w kamizelki odblaskowe. Cały projekt jest finansowany przez Fundusz Sprawiedliwości.
Dodatkowo w ramach projektu Bezpieczna Droga i projektu „Dobrze Cię widzieć” przeprowadzone zostaną scenariusze lekcji z zakresu bezpieczeństwa na drodze i uważności na innych.
Przeprowadzona akcja z pewnością odniesie wymierny skutek w budowaniu świadomości pieszych i w poprawie bezpieczeństwa na drodze, co w rezultacie pomoże chronić dzieci i młodzież.
6 lutego,dzięki uprzejmości pani Małgorzaty Jaśkowiec- przedstawiciela firmy ORANGE zostały przeprowadzone warsztaty bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz wspólnie z uczniami nagłośniliśmy tematykę dotyczącą bezpieczeństwa online. W ramach przeprowadzonych zajęć dzieci uczestniczyły w grach i zabawach związanych z tematyką właściwego korzystania z internetu oraz oglądali filmy edukacyjne z tego zakresu. Następnie uczniowie zostali podzieleni na grupy i wykonali 2 plakaty propagujące zaprzestanie hejtowania w sieci. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii z tego wydarzenia. Na koniec uczniowie uczestniczący w obchodach Dnia Bezpieczego Internetu otrzymali gadżety ufundowane przez firmę ORANGE.
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata.
Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.
31 stycznia 2019 r. odbyło się spotkanie Partnerów Szkoły do projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa ,,Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”, w którym oprócz przedstawicieli ZPO w Drogini wzięli udział: rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach- Pan Dawid Wietrzyk, dzielnicowy naszego regionu- Pan Dariusz Judasz, przedstawiciel KPP- Jacek Sieńko, Z-ca Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu- Pani Marta Bisztyga, Przedstawiciel Zawodowej Straży Pożarnej- Pan Marcin Bednarz, Pani Małgorzata Bajer- Kierownik Wydziału Promocji i Ochrony Zdrowia przy Starostwie Powiatowym w Myślenicach, Przedstawiciel SANEPID-u- Pani Stanisława Hodurek, przedstawiciel Rady Rodziców- Pani Małgorzata Mleczek oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zasani( posiadającej certyfikat SPB)- Pani Renata Piekarz oraz Pani Małgorzata Profic- koordynator projektu. Spotkaniu przewodniczyła Z-ca Dyrektora ZPO w Drogini- Pani Renata Maślerz.
Priorytetem działań w ramach programu jest zwiększenie poczucia bezpieczeństwa wśród uczniów naszej szkoły. Bezpieczeństwo traktowane jest tutaj kompleksowo - nie chodzi tu tylko o zagrożenie przestępczością, ale również o zagrożenia infrastrukturalne, w ruchu drogowym oraz budowanie tzw. bezpiecznej przestrzeni, przyjaznej dla uczniów.
Podstawą do dyskusji było przedstawienie wyników badań ankietowych przeprowadzonych wśród nauczycieli, uczniów i rodziców. Każda z ankietowanych grup czuje się w szkole bezpiecznie, ale dostrzega problem przemocy rówieśniczej oraz istnienie w szkole i jej okolicy miejsc postrzeganych jako niebezpieczne. Wśród sposobów na podniesienie poziomu bezpieczeństwa ankietowani wymienili m.in.: zintensyfikowanie dyżurów nauczycieli podczas przerw.
Głównym celem udziału w programie jest współpraca ze środowiskiem lokalnym na rzecz podnoszenia poczucia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w naszej placówce oraz włączenie osób i instytucji do realizowania zadań wyznaczonych w Zintegrowanym Planie Bezpieczeństwa.
8.01.2019 r. szkolny zespół Crescendo, Klaudia Wójcik i Natalia Porczyk wzięli udział w IX Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Sułkowicach.
10.01.2019 r. zespół Crescendo wykonał kilka kolęd i pastorałek w czasie zebrania z rodzicami. Występ wszystkim się spodobał.
11.01.2019 r. w czasie XIX Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek w Głogoczowie zespół Crescendo zdobył I miejsce, a solistka Klaudia Wójcik zajęła III miejsce.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :)
Uczniów ZPO Droginia zapraszamy na FERIE ZIMOWE OD 12.01-27.01.2019.
Wszyscy nauczyciele życzą uczniom udanego odpoczynku, powrotu do szkoły ze zdwojoną siłą i motywacją do nauki 😎😎💪💪
18.12.2018r. szkolny zespół „Crescendo” wraz z instrumentalistkami z klasy 8 ( Natalia Szczepkowska, Natalia Horab, Kinga Cegielska, Weronika Nowak, Julia Szmajda) pod opieką p. Małgorzaty Krok i p. Beaty Jaworskiej wystąpił w Centrum Seniora w Drogini śpiewając kolędy i recytując wiersze. Na koniec występów, który dostarczył pensjonariuszom wiele wspaniałych wzruszeń i pozytywnych emocji zostały złożone życzenia świąteczne oraz wręczono wszystkim drobne upominki.
6 grudnia. Magiczny dzień. Każdy z nas, w ten dzien liczy na drobny upominek. W tym roku Mikolaj nie zapomniał o dzieciach z ZPO w Drogini. Tego dnia każdy z uczniów został obdarowany słodkim prezentem. Oznacza to, że każdy z uczniów przez cały rok był bardzo grzeczny i zasłużył na prezent. 😁😁💪💪Gratulujemy wszystkim uczniom ZPO w Drogini wzorowego zachowania a Mikołajowi serdecznie dziękujemy i zapraszamy w przyszłym roku. 🤗
19.11.2018r. nasz szkolny zespół Crescendo wystąpił na XIV Wojewódzkim Przeglądzie Pieśni Patriotycznej w Lubniu i zdobył III miejsce w kategorii zespołów. W kategorii solistów również III miejsce zdobyła Klaudia Wójcik z klasy 4. Występujących podmiotów było 92. GRATULUJEMY !!!
23.11.2018r. w XV Gminnym Przeglądzie Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej w Głogoczowie zespół Crescendo zdobył II miejsce, a duet Patrycja i Monika Cegielskie zdobył III miejsce.
GRATULUJEMY!!!
Zespoły przygotowała pani Beata Jaworska
Serdecznie zapraszamy na zebranie wszystkich rodziców uczniów klas I-VIII dnia 20.XI.2018 o godz.17:00.
Na zebraniu będą omawiane bardzo ważne sprawy dotyczace uczniow i szkoły, dlatego prosimy o 100% frekwencje !!
Dnia 19.10.2018 delegacja uczniów z klasy 8 wraz z wychowawcą uczestniczyła w Widowisku Dumy i Radości, uroczystości niepodległościowej zorganizowanej przez Kuratorium Oświaty w Krakowie. Rozpoczęła się ona mszą św. przed Katedrą na Wawelu, po której nastąpił przemarsz kilku tysięcy uczniów do Parku Jordana i prezentacja wszystkich delegacji że szkół w Małopolsce. Tam na uczestników marszu przygotowano ciekawe wystawy, spotkania z weteranami wojennymi oraz występy orkiestr wojskowych, zespołów regionalnych i poczęstunek.
W związku z podpisaniem przez Prezydenta RP ustawy o ustanowieniu 12 listopada 2018 roku Świętem Narodowym i dniem wolnym od pracy z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości ZPO w Drogini bedzie NIECZYNNE !!!
27 września 2018 roku w naszej szkole odbył się tzw. „Dzień Szkoły”. Data ta upamiętnia rocznicę nadania Zespołowi Placówek Oświatowych w Drogini imienia patrona – pułkownika Jana Dunin-Brzezińskiego. O godz. 10 odbyła się uroczysta akademia na której po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły odśpiewali hymn szkoły. Słowa hymnu napisał Łukasz Kudłacz, a melodie skomponowała mgr Beata Jaworska. Później uczniowie przypomnieli nam historię życia patrona szkoły Jana Dunin-Brzezińskiego.
Po akademii rozpoczęła się druga część naszego święta. Uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami mieli za zadanie narysować ilustrację do legendy o Drogini, natomiast klasy IV-VIII zostali podzieleni na 6 grup i przystąpili do tzw. gry terenowej. Poszczególne grupy wraz z opiekunami dostali w szkole krzyżówkę. Po jej rozwiązaniu musieli udać się do miejsca, które było w haśle, aby tam rozpocząć kolejny etap gry. Zadań w grze było cztery. Uczniowie musieli się wykazać wiedzą o naszym patronie , o” Drogini dawniej i dziś”, oraz wiedzą na temat 100lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Każdy uczeń za udział w zabawie dostał nagrodę ufundowaną przez Stowarzyszenie „W lepsze jutro”.
Po umysłowo-fizycznych zmaganiach odbyło się dla wszystkich ognisko i pieczenie kiełbasy. Wcześniej uczniowie mogli zjeść coś na słodko czyli gofry przygotowane przez naszych rodziców, za co bardzo dziękujemy!
W dniu 15 września 2018 r. na Suchej Polanie w Porębie odbył się kolejny XXVIII Zlot Szlakami Walk Partyzanckich. W Myszy Świętej polowej z udziałem zaproszonych gości i kombatantów uczestniczyły delegacje ze szkół gminy Myślenice, w tym przedstawiciele naszej szkoły dumnie niosąc sztandard z wizerunkiem Patrona -Jana Dunin-Brzezinskiego. Po Mszy Świetej odbyła się rekonstrukcja wydarzeń historycznych z II wojny światowej. Uczestnicy Zlotu brali udział w przyrodniczych grach i quizach tematycznych.
Tego dnia naszą szkołę odwiedził Burmistrz Maciej Ostrowski. Naszego gościa pieknymi słowami przywitała Pani wicedyrektor Renata Maślerz, wszyscy nauczyciele wraz z uczniami a także szkolny zespół muzyczny prowadzony przez Pania Beate Jaworską, który zaśpiewał piekne pieśni patriotyczne. Korzystając z okazji uczniowie ZPO Droginia zaśpiewali przed Panem Burmistrzem oficjalny hymn szkoły, do którego słowa ułożył Łukasz Kudłacz a muzykę Beata Jaworska.
Pan Burmistrz podczas tej wizyty opowiedział kilka słów o 100 leciu Odzyskania Niepodleglości, wręczył każdemu dziecku Memory Myślenic, wyprodukowane specjalnie na 100 rocznice Odzyskania Niepodległości na zlecenie Urzedu Miasta i Gminy w Myślenicach oraz Muzeum Niepodległej w Myślenicach. Na koniec nasz gość pogratulował pięknego hymnu, życzył dalszych sukcesów uczniom, a także nauczycielom. W podziękowaniu za prezenty, wszystkie dzieci ZPO Droginia podziękowali skromnym ale pięknym słowem
DZIEKUJEMY!!
Tego właśnie dnia odbyła się piesza wycieczka klasy VII wraz ze swoją wychowawczynią Panią Magdaleną Szczepanską. Dzielni siódmoklasiści pokonali trase 10 km. Ich przygoda zaczęła się w Porębie stamtąd pieszo doszli do schroniska na Kudłaczach. Nastepnym punktem była Sucha Polana gdzie mogli nareszcie odpocząć przy ognisku i oczywiście zjeść co nieco aby mieć siłę na powrót do Poręby. Mimo wielkiego zmęczenia dzieciaki były bardzo zadowolone i z wielka niecierpliwością czekają na kolejną wycieczkę.
"IMIENINY PAŹDZIERNIKA OBCHODZIMY.
NA ZARABIU WSZYSCY ZGODNIE SIE BAWIMY"
Takie hasło towarzyszyło uczniom klasy drugiej, którzy 10 października wyruszyli do Myślenic, by na Zarabiu obserwować i podziwiać zmiany zachodzące jesienią w parku oraz czerpać radość ze wspólnej, zgodnej zabawy na tamtejszych placach zabaw.
Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamietnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowkiego, święto to nazywamy Dniem Nauczyciela.
12 pażdziernika 2018 r. w naszej szkole odbyło sie podwójne święto. W tym dniu świętowali zarówno nauczyciele jak i uczniowie pierwszej klasy.
Pierwsza część apelu, była przeznaczona dla nauczycieli. Uczniowie szkoły pod opieką ks. Bogusława Seweryna przedstawili skecz, opisujący ciężką prace nauczycieli :-) , zaśpiewali piosenki a także złożyli piekne życzenia dla nauczycieli. Na koniec pierwszej części głos zabrała Pani wicedyrektor Renata Maślerz, dziękując uczniom za życzenia i trud włożony w przygotowanie przedstawienia. Pani wicedyrektor złożyła wszystkim nauczycielom podziekowania, życzyła dalszych sukcesów zawodowych, a dla wybranych nauczycieli wręczyła nagrody Dyrektora Szkoły.
W drugiej części apelu głos zabrali uczniowie klasy pierwszej. Pierwszoklasiści pod opieką Pani Barbary Banowskiej zaprezentowali program słowno - muzyczny. Wszyscy z przejęciem recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Po slubowaniu Pani wicedyrektor Renata Maślerz pasowała wszystkie dzieci na uczniów i uczennice Szkoły Podstawowej im. Płk. Jana Dunin - Brzezińskiego. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, kubki i szkolne legitymacje.
Powered by aSc EduPage