• Apel Przeciw Agresji – Klasa 7

• 🎭🛑 Apel Przeciw Agresji – Klasa 7 🛑🎭

W miniony piątek, 10 maja, klasa 7 przedstawiła poruszający apel przeciw agresji. W ramach lekcji z wychowawcą przygotowali dwie scenki: „Zatkany czajnik” oraz „Ofiara”.

Scenka 1: „Zatkany czajnik”
            Chłopak, po kłótni z ojcem, jest wściekły jak czajnik z gotującą się wodą, który może „poparzyć” siebie lub innych. W alternatywnym zakończeniu, dzięki rozmowie z przyjacielem, chłopak dzieli się swoją złością, opanowuje agresję i się uspokaja.

Scenka 2: „Ofiara”
            Opowieść o grupie chłopców, którzy stosują agresję wobec słabszego kolegi, wymuszając od niego pieniądze i jedzenie. W alternatywnym zakończeniu przedstawiono kolejne etapy obrony przed agresorami:

Poinformuj – Powiedz agresorowi, że robi coś, co ci nie odpowiada.
            Wyraź uczucia – Wyraź swój gniew, złość, czy niezadowolenie związane z tą sytuacją. Nalegaj na zmianę zachowania.
            Przywołaj zaplecze – Jeśli agresor dalej dokucza, powiedz, co zrobisz, w jaki sposób będziesz się bronił, jeśli agresor nie zmieni swego zachowania.
            Skorzystaj z zaplecza – Zrób to, co zapowiedziałeś. Jest to bardzo ważne, gdyż w przeciwnym wypadku nikt nie będzie traktował twoich słów poważnie.
            Uczniowie przypomnieli również, że agresor także potrzebuje pomocy. Często nie potrafi on w bezpieczny sposób okazywać uczuć, może sam był ofiarą przemocy lub boi się ośmieszenia, niewiedzy czy okazania słabości.

Na zakończenie, uczniowie głośno powiedzieli, że NIE ZGADZAJĄ SIĘ NA PRZEMOC! 💪🚫

#StopAgresji #NieDlaPrzemocy #Klasa7 #WspólnaWalczPrzeciwAgresji #BezpiecznaSzkoła

• Podsumowanie Egzaminów Ósmoklasisty 2024!

• 📚✨ Podsumowanie Egzaminów Ósmoklasisty 2024! ✨📚

Drodzy Ósmoklasiści,

Gratulacje! Macie za sobą ważny etap edukacyjny, jakim były egzaminy ósmoklasisty. To był czas pełen wyzwań, intensywnej nauki i ogromnego wysiłku, ale przede wszystkim czas, który przygotował Was do nowych, ekscytujących wyzwań w przyszłości.

Każdy z Was włożył wiele pracy i determinacji, aby dotrzeć do tego momentu. Jesteście teraz gotowi na kolejny krok w swojej edukacyjnej podróży. Wchodzicie w nowy etap pełen możliwości, inspiracji i szans na rozwój.

Pamiętajcie, że to, co osiągnęliście do tej pory, to dopiero początek. Wasza przyszła kariera leży w Waszych rękach – możecie osiągnąć wszystko, czego pragniecie. Kluczem do sukcesu jest ciężka praca, wytrwałość i wiara we własne możliwości. Nie bójcie się marzyć i dążyć do realizacji swoich celów.

Życzymy Wam powodzenia na dalszej drodze edukacyjnej i w realizacji Waszych marzeń. Każdy krok, który teraz podejmujecie, przybliża Was do wspaniałej przyszłości. Jesteśmy z Was dumni i wierzymy, że osiągniecie wiele sukcesów!

🌟🚀 "Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń." - Eleanor Roosevelt 🚀🌟

Trzymajcie się ciepło i powodzenia! 🌟💪📖

#EgzaminyÓsmoklasisty2024 #NowyEtap #DrogaDoSukcesu #MarzeniaSięSpełniają #Edukacja #Przyszłość

• 👉 Drodzy uczniowie klasy 8,

Przed Wami dni pełne wyzwań, ale podejdźcie do nich spokojnie i rozsądnie.
            🍀 Wasza praca z pewnością przyniesie owoce! 🍀
            🍀 Powodzenia na egzaminie! 🍀
            Cała społeczność szkolna trzyma za Was kciuki! 👊💪

• Udział pocztu sztandarowego w uroczystościach 3 Maja 2024

• 3 maj 2024 - Dzień Konstytucji 3 Maja

Dziś w Myślenicach uczciliśmy wyjątkowy dzień, który symbolizuje pragnienie wolności, równości i sprawiedliwości społecznej, a także dążenie do umocnienia państwa, odbudowy narodowej suwerenności i zapewnienia obywatelom podstawowych praw i swobód.

Uczestniczyliśmy wraz z pocztem sztandarowym @Zespołu Placówek Oświatowych im. Jana Dunin - Brzezińskiego w Drogini w uroczystej Mszy Świętej oraz złożeniu wieńców pod Pomnikiem Niepodległości na Rynku w Myślenicach.

To dla nas ważny moment refleksji nad historią i wartościami, które kształtują naszą tożsamość.

#3Maja #Niepodległość #Myślenice #3majsięPolsko